آنچه در تویوتا ، بنز ، رنو و پژو .. می گذرد

آنچه که باید  برای رشد بهره وری کسب و کارتان بدانید 

راز های مهارت فردی ،تیمی و استاندارد سازی و سیستم سازی شرکت های تراز  اول  دنیا

آنچه از  بنز و تویوتا به ما آموزش نمی دهند ؟

استاندار سازی ، سیستم سازی ،سیستم های پیشرفته تولید  ، کیفیت ، ارتقای  بهره وری کسب و کار ،مهارت های کلیدی کارکنان و..  واژه‌ای که این روزها به وفور شنیده می‌شود و هر روزه شاهد این موضوع هستیم که افراد بیشتری در سراسر دنیا به دنبال راه اندازی کسب و کار  هایی هستند که ناب  باشند  و بتوانند در دنیای به شدت رقابتی تبلیغ محصولات و خدمات با کیفبت  خود  روی می‌آورند.

با افزایش پویایی بازار ،   و رقابت جهانی رو به افزایش  ،  تولید و خدمات  ناب رمز بقا خواهد بود ، زیرا شرکتهای ناب و چابک  ، قابلیت رقابت همزمان در ابعاد رقابتی هزینه ، کیفیت ، قابلیت اطمینان ، انعطاف پذیری ، زمان وخدمات را دارا هستند.  سلاح رقابتی امروز در دنیای  به شدت رقابتی کسب و کار های امروز تولید  و خدمات ناب دانست .

دانش ما

 که ما درخصوص تولید و خدمات آموختیم  مستقیم از برترین اساتید روز دینا آقای دکتر نیوی مدیر اسبق خدمات مدیران شرکت فورد امریکا ، پروفسور یوشیدا  مدیر کیفیت شرکت نیسان ژاپن و اموزه های  و کلاس  و دوره های حضوری در شرکت های  روز خودرو سازی ،تویوتا،بنز  ، رنو ، پژو  بوده است

دوره  کاربردی  که جز  دانش ها ، مهارت ها و ابزار های کلیدی سازمان های نابی چون تویوتا ، بنز و و رنو     می باشد و در تعامل با شرکای کلیدی  تجاری خود ارایه می دهند . ارزش  دوره های گذرانیده شد0 بیش از 200 هزار یورو 

بینش ما

تفاوت شرکت های بزرگ و طراز اول بین المللی  دنیا   با شرکت های  دیگر در بزرگی  وسعت ،  تجهیزات و ماشین آلات و   سخت افزار های آنها نیست بلکه در سیستم نرم افزاری  دانش ها و مهارت های استانداردی  است که در لایه های مختلف سازمانی و محصولات و خدمات آنها می باشد .  چیزی که به جسم محصولات و خدنات  روح می بخشد و باعث تولید با کیفیت جهانی می گردد دانش  نرم  و مهارت هایی هست که آنها بعنوان سیستم پیشرفته تولید و کیفیت خودشان می شناسند . راه تویویا ، راه بنز  راه نیسان و..

راهکار اجرایی ما

آموزش  های مهارتی و استاند سازی کلیه ابزار ها بصورت کار گاهی و گروهی و    مشار کت بالاترین مقام سازمانی تا پایین ترین لایه ها ها در کلیه فرایند های اصلی و پشتیبانی و خدماتی  هر سازمان  اتفاق  بیفتد تا تولید محصولات و خدمات ناب  اتفاق بیفتد .

طراحی دوره ها بگونه ای است  که حداکثر مشار کت را ایجاد می کند ابزار های  کلیدی  با جرات بهره  وری کسب و کار را در طول استقرار یک ساله  دو برابر خواهد کرد .

تدوین   سیستم راه تولید ناب کسب و کار شما ، تربیت مربی ، و مربیان ارشد ابزار های  کلیدی متناسب با کسب و کار شما بطوریکه در طول یک سال با ابزار های کلیدی ناب در سازمان تان یادگیری ئ بکار گیری خواهید داشت و در  استقرار و مانیتور کردن آن همراه موفقیت شما خواهیم بود

روش‌های سنتی و قدیمی تولید و ارایه خدمات  امروزه همانند گذشته کارآمد به نظر نمی‌رسد و از آنجایی که انسان‌ها سعی بر این دارند تا همه امور زندگی را با سرعت و کیفیت بهتر و بیشتری پیش ببرند، به همین منظور، سیستم پیشرفته تولید و کیفیت  امروزه یکی از مهم‌ترین نقش‌ها را درکسب و کار های  مدرن  ایفا می‌کند.

تمایل به خرید محصولات با کیفیت ، سرعت تحویل بالا ، خدمات ناب پشتیبانی ، قیمت رقابتی   معیار اصلی  انتخاب مشتریان امروزی شده است  دیگر  دوران فریب تبلیغات کاذب شبکه تلویزیونی و شبکه اجتماعی   برای فروش محصولات بی کیفیت گذشته است   شرط  بازارابی مدرن  در دنیای  به شدت رقابتی امروز  داشتن  محصول با کیفیت و ناب می باشد . 

اما مهم‌ترین مساله‌ای که در این میان وجود دارد این است که صاحبان کسب و کار ها  باید با مفهوم تولید و خدمات ناب  به خوبی آشنا باشند، آنها باید با استفاده از ابزارهای مناسب و به روز و استفاده از تاکتیک‌ها موثر بتوانند در دنیای رقابتی و پر تکاپوی کسب و کار ها  خود را معرفی کنند و موثر واقع شوند.

از یک دوره کسب و کار ناب  چه انتظاری دارید؟ شناخت ابزارها؟ آشنایی با روش استفاده از آنها؟ تسلط بر روش‌های سنجیدن اثربخشی هر یک از این ابزارها؟ در دوره آنلاین  سیستم های پیشرفته تولید و کیفیت ناب ،کسب وکار ناب ، در یک مسیر یک ساله، همراه و هم‌قدم با هم از مبانی و مفاهیم پایه شروع می‌کنیم و به تدریج و در طول یک سال، یاد می‌گیریم که از ابزارهای موجود در فضای  تولید و خدمات  چگونه برای رشد کسب و کارمان استفاده کنیم. ابزارها، روش‌ها و استراتژی‌ها را یکی یکی با هم مرور خواهیم کرد و با توضیحاتی که خواهم داد و با تمرین‌هایی که انجام می‌دهید، این مسیر را جلو می‌روید. به سوالات و ابهامات شما در طول این یک سال به صورت ویدئویی، صوتی و متنی پاسخ داده خواهد شد.

هر هفته یک جلسه است. در هر جلسه، یک مجموعه ویدئوی آموزشی (در حد 1.5 تا 3 ساعت) در اپلیکیشن ویدان قرار می‌گیرد. هر جلسه چند تمرین دارید که باید انجام دهید. ویدئو را می‌بینید، منابع آموزشی که مشخص می‌شود را مطالعه می‌کنید و تمرین‌ها را انجام می‌دهید. هر سوالی هم درباره موضوع ویدئو داشته باشید در گروه پشتیبانی می‌‍پرسید. به سوالات شما تک به تک پاسخ داده می‌شود. به این ترتیب، در این دورۀ آنلاین بدون اینکه نیاز باشد در ساعت و زمان مشخصی، آنلاین باشید، می‌توانید به صورت آنلاین و در یک مسیر یک‌ساله، همراه و هم‌قدم با هم، در مسیر ناب کسب و کار، مطمئن قدم بردارید.

در این دوره، شما دانش ، تجربه و مهارت و ابزار  هاییکه شرکت های  طراز اول دنیا برای سیستم تولید و کیفیت و خدمات خود انتخاب کردند و مانند فرمول نوشابه کوکا کولا براحتی در اختیار سایر سازمان ها قرار نمی دهند آشنا می شوید  نتیجه تجربیات سال‌های سالِ فردی و تیمی  که این دوره ها   را بدون  واسطه از سر منشا   دریافت کرده و دهها کار گاه آموزشی برای رده های سازمانی مدیران ارشد ، مدیران ، روسا و کار شناسان و سرپرستان خطوط تولید و خدماتی را به عهده دارد با شما به اشتراک گذاشته می‌شود. در طول دوره، تصاویر و اسلایدهایی از منابع خارجی و داخلی  به شما تحویل داده می‌شود. اعداد و ارقامِ واقعی از ابزارهای واقعی از کسب و کارهای واقعی با شما به اشتراک گذاشته می‌شود و تحلیل‌ها و آموزش‌ها تماماً برا اساس داده‌های واقعی هستند.

این آموزش  ها به انسان ها ، کار کنان ، اپراتور ها ، روسا ، مدیران  خطوط  تولید و خدمات  روح   بهره  وری م یبخشد و با ابزار هایی  آشنا می شوند که تا اخر عمر کاری شان  همراه  موفقیت و بهره وری آنها خواهد بود .

اگر دنبال راه شاهانه و فرمان ملکوکانه برای ارتقای بهره وری کسب و کار هستید که با یک فرمان همه چیز درست شود

اگر بدنیال  قرص، شربت یا آمپول  راه ‌اندازی کسب و کار ناب  در دنیای  تولید و کیفیت  هستید و می‌خواهید ظرف دو سه ماه ، بر بلندای قله‌های رفیع کسب و کار ناب  بایستید، شرکت در این دوره به شما پیشنهاد نمی‌شود. کسب و کار در فضای ناب  تاب تحمل می خواهد اگر دنبال صعود هلی کوپتری هستید و یک شبه همه چیز درست شود این دوره انتخاب درستی  نخواهد بود

اگر   به سیستم و روش  تولید  40 ساله خود همچنان تعصب دارید و فرصت تیز کردن اره  را ندارید این  دوره و سیستم سازی  ابزار های کلیدی  توصیه  نمی شود ،

استاندارد سازی ابزارالات و سیستم دهی فرآیند های اصلی کسب و کار مثل «آش» می ماند. باید جا بیافتد. باید قوام پیدا کند. این دوره برای کسانی که دنبال فست فودِ کسب و کار ناب  هستند مناسب نیست.

نظرات برخی از دانشجویان

اراده آهنین های آکادمی استادیار